Niedrogie podróżowanie poza sezonem urlopowym

Turystyka

Współcześnie żyjący Polacy mają możliwość zobaczyć niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych obywateli. Od kiedy niedrogie linie lotnicze zagościły u nas, możemy za bezcen latać na terenie Europy oraz dalej. Oczywiście, żeby znaleźć najlepsze oferty trzeba wiedzieć jak szukać, a także decydować się na podróż w dogodnym terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii pogody. Jednak wówczas, ceny za nocleg lub samolot będą o wiele wyższe, bowiem najwięcej turystów wtenczas nadciąga.Idealnym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak chcesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty spotkasz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Również Barcelona, jedno z najchętniej wizytowanych miast przez Polaków, może być tania. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak drastycznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, gdy możemy się tam udać już za sto złotych. A Barcelona ma łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam mnóstwo słońca. Dodatkowo bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Również osoby pragnące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miasta, należy udać się w lutym, kiedy to transfer bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Wiele osób z naszego kraju, które chcą odwiedzić Kalifornię ochoczo rezerwują ten czas, gdyż jest to okres spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów.

neujahrswünsche

Jeśli turystyka to dla ciebie coś więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem musi cię zaciekawić. Gdyż popularne miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacznie winduje cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w pozostałych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zwiedzimy.